Розробка веб порталу: види, особливості, методи створення сайтів

Веб портали – багатофункціональні ресурси, які надають користувачам велику кількість сервісів, інструментів та функціональних опцій, що працюють на одній платформі. Ресурс допомагає розвивати бізнес як приклад — інтернет-магазин або надавати корисну інформацію для користувачів. Найпопулярніші та затребувані веб портали - b2b портали та міські портали.

Створення порталу – складний та трудомісткий процес, який вимагає залучення команди першокласних фахівців, здатних швидко, якісно та без помилок розробити сайт зі складною функціональною організацією. Під час проектування веб порталу слід враховувати технічні можливості платформи, щоб запобігти проблемам, пов'язаним з майбутніми навантаженнями та забезпечити безпеку функціонування ресурсу. Зрештою, ресурс повинен бути простим і зрозумілим для користувачів.

Веб-студія Moveiton готова виконати створення порталу, ціна послуг залежатиме від складності та організації проекту. Не дивно, щоб створювати повноцінні вебпортали, потрібно вкласти чималі кошти, оскільки перетворення ресурсу на глобальний проект вимагає від команди великих зусиль та виконання величезної кількості завдань, щоб об'єднати систему в єдине ціле та змусити її виконувати функціонал, заданий користувачем.

Замовлення оформлення та дизайну веб порталу за розумною ціною виконають професійні дизайнери та IT-програмісти, які здадуть готовий проект у чітко встановлений договором термін. Агентство виконує на замовлення послуги зі створення сайтів, інтернет-магазинів, розробки лендінг-пейдж «під ключ», оформлення сайтів-візиток, сервісів та веб порталів, а також надає послуги SEO-просування та обслуговування сайту. За потреби програмісти можуть виконати послуги редизайну та консультування щодо проекту. Наші клієнти можуть замовити повний кейс послуг з розробки веб-сторінок або скористатися однією або кількома пропозиціями на свій вибір.

Які функції виконує веб портал?

Веб портал складно організований, що дозволяє користувачеві одночасно виконувати кілька завдань. Його місія — надати максимальну користь та інформаційну підтримку для величезної кількості відвідувачів сторінок, тому він має такі характеристики:

 • архівування даних - створення об'ємного сховища з організованою структурою для зберігання інформації різного виду;
 • агрегатор - помічник для зберігання корисних інформаційних посилань, які становлять цінність для користувача;
 • обмін інформацією та корисним контентом;
 • зручний засіб спілкування між користувачами (чати, форуми, блоги та інше);
 • надійна система пошуку інформації;
 • зручний сервіс для виконання завдань у певній сфері (розрахунки, Google-диск, автоматична система збирання цифрових даних).

Хоча процес створення порталу важкий, він викликає великий інтерес фахівців. Їхнім головним завданням є правильний підбір існуючих програмних рішень та функціоналу, зрозумілого для користувачів інтерфейсу та навігації. Усі етапи розробки виконує команда програмістів, до складу якої входить аналітик, спеціаліст з маркетингу, front- та backend-розробники, UI/UX-дизайнер, оптимізатор SEO просування.

Які існують веб портали та їх особливості?

Потоки інформації, які представляє кожен окремий портал, є колосальним, тому щоб система могла видавати точні та потрібні запити, існує програма фільтрації ресурсів, що дозволяє їх грамотно розділити та структурувати.

Виділяють такі типи веб порталів:

 • Індивідуальні чи кастомізовані. Систематизація потоків інформації здійснюється шляхом створення спеціальних налаштувань для користувача, які за допомогою функції фільтрації можуть сортувати запити та виводити потрібні публікації.
 • Вертикальні. Для оптимізації функціонування інтернет-ресурсів було створено "вертикальні" алгоритми, які набули структурованості та впорядкованості. Тепер користувачі можуть вводити та отримувати запити з конкретної тематики.
 • Горизонтальні. Портали з горизонтальною структурою незручні для роботи користувачів, оскільки мають величезні обсяги, накопичені за довгі роки роботи, але вони потрібні через свою масивність, надання унікальних даних та набутого авторитету.
 • Корпоративні. веб портали набули своєї актуальності після появи великих комерційних підприємств, які вивели свою діяльність у мережу. Якщо компанія має великий штат співробітників, розширений каталог товарів та послуг, її веб-сайт перетворюється на комерційний портал, який виконує роль соціальних комунікацій між користувачами та є майданчиком, на якому розміщено повну інформацію про діяльність компанії. Спілкування між співробітниками та партнерами здійснюється за допомогою форумів, чатів особистих сторінок, внутрішніх повідомлень. Наша команда фахівців може розробити практичний веб-інтерфейс, з можливістю швидкого доступу до даних та додатків.

Досвід створення глобальних інформаційних майданчиків із величезними базами даних потребує застосування нових інструментів, які дозволяють оптимізувати систему та підвищити її функціональність. Так, було створено інші веб портали з конкретною тематичною спрямованістю, серед них можна виділити:

 • B2B веб портали. По суті це великі інтернет-магазини для оптових покупців, де здійснюються всі види торгових операцій: взаємодія з дистриб'юторами, відбувається оформлення замовлень, обробка документів, надання довідкової інформації.
 • Новинний. Спеціальна платформа для розміщення актуальної інформації про події у світі. У нас можна розробити сайти із зрозумілою системою навігації.
 • Системи пошуку роботи. Веб-програми, розроблені для ПК та гаджетів, за допомогою яких роботодавці публікують інформацію про вакансії, а претендент може знайти пропозиції про роботу, ознайомитися з вимогами вакансії, відправити резюме або записатися на співбесіду.
 • Освітні веб портали. Стали популярними кілька років тому. Активно створюються онлайн-школи із впровадженням сучасних освітніх платформ, прогресивних освітніх методик із диджиталізацією процесів навчання.
 • Інформаційні веб портали. Ресурси, які збирають детальну інформацію, стосуються конкретної теми. Користувачі можуть стати учасниками таких платформ, щоб скоротити час на аналіз неінформативних чи малоінформативних сайтів.
 • Портал для туристів. Містить каталоги інформації про міста та країни, їх культуру, історію, список закладів громадського харчування та пропозицій для активних шанувальників різних видів спорту та відпочинку.
 • Урядовий ресурс. Система дозволяє забезпечити взаємодію громадян із різними державними органами за допомогою замовлення електронних послуг. На сайтах розміщується важлива інформація про події у місті чи країні. Прикладом таких порталів є сайт Міграційної Служби України.
 • Портал послуг. Ресурс розробляється для комерційних та державних органів. Наприклад, надання адміністративних послуг населенню, запис на прийом до спеціаліста або послуги для сегмента B2C з пошуку фахівців для виконання різних видів робіт.

Для того, щоб веб портал міг адекватно функціонувати та підтримувати працездатність усіх опцій, потрібна грамотна розробка платформи та підтримка ресурсу 24/7.

Навіщо потрібна розробка веб порталу?

Веб портал пропонує користувачам зручні можливості. За допомогою нових систем та практичного функціоналу можна знайти потрібну літературу в мережі, купити товари різного призначення, записатися до лікаря, стати в чергу на надання тієї чи іншої послуги. Такі заходи дозволяють економити особистий час користувачів та автоматизувати багато робочих процесів, що значно скорочує витрати на оплату роботи персоналу та дозволяє звести ймовірність виникнення помилок (виною яких є людський фактор) до мінімуму.

Щоб забезпечити нормальну роботу веб-ресурсу, необхідно:

 • оптимізувати подачу інформації, побудувати грамотну навігацію, правильно розподілити та систематизувати блоки на етапі прототипування;
 • забезпечити доступ користувачів до коментарів, які авторизуються через соціальні мережі, або спілкуватися за допомогою форумів або чатів;
 • провести монетизацію проекту, розрахувати дохід та розробити маркетинговий план щодо збільшення прибутку, що досягається шляхом показу реклами;
 • запровадити аналітичні інструменти, які дають змогу вести облік відвідуваності сайту, відзначити статистику популярності ресурсу;
 • організувати роботу в мобільних додатках, що забезпечить постійний доступ до Інтернету та проведення аналогічних операцій з телефону;
 • скласти добре продумане меню навігації.

Спеціалісти веб-студії Moveiton готові провести створення корпоративного порталу, інформаційного, b2b порталу, освітнього чи пошукового ресурсу з наявністю корисних розділів та блоків із зручною навігацією, картою та пошуковим меню на стадії організації архітектури.

Яким має бути функціонал веб порталу?

Інтернет-ресурси використовують користувачі всього світу. З цією метою потрібно створити опцію підтримки багатомовності, що має бути продумана під час проектування архітектури сайту.

Створення порталу передбачає визначення цільової аудиторії. Для того, щоб збільшити відвідуваність, необхідно розробити простий, доступний ресурс із зручним функціоналом та інтуїтивною навігацією. Вирішити ці завдання можуть продумані та правильні дії:

 • грамотне складання архітектури;
 • масштабованість;
 • розрахунок навантаження.

Веб портали різних видів дозволяють здійснити угоди купівлі/продажу товарів та послуг. Система пропонує вибір користувачів підключення популярних платіжних систем, що дозволить їм вибирати оптимальні способи оплати. Багато ресурсів підтримують платіжні системи Visa & Mastercard, PayPal, Payoneer.

Структура будь-якого веб порталу має складну організацію, яка містить безліч розділів, підрозділів, категорій, підкатегорій, карток товарів та інше. Щоб розібратися у величезній кількості інформації, розробники повинні правильно опрацювати зручні системи пошуку, які дозволяють допомогти упорядкувати дані та скоротити параметри пошуку.

Наша команда допоможе організувати зручну систему інтелектуального пошуку за допомогою спеціальних опцій:

 • алгоритмів, які зможуть аналізувати текст та вибирати відповідний контент для вашого порталу;
 • пошукової панелі, у рядок якої вводиться інформація, що цікавить;
 • багатофункціональної системи фільтрації, розподілу даних за категоріями;
 • підключення ефективних систем безпеки користувачів.

Індивідуальний портал, який надає послуги населенню захищений за допомогою готових програмних рішень. Наприклад, використання двофакторної автентифікації користувачів, можливість шифрування за протоколами https, реєстрація через BankID та безпечна авторизація за допомогою oauth2. Усі сайти використовують захист за допомогою зашифрованих протоколів.

Розробка порталу з нуля: особливості та правила

Наша Web-студія займається розробкою фінансових, сервісних та корпоративних порталів для В2В та В2С напрямків. Також ми можемо розробити міський портал, сайт нерухомості або запустити освітню платформу. Наша робота включає такі етапи:

 • дослідження користувача ринку, особливостей бізнесу, проведення аналізу цільової аудиторії конкурентів;
 • розробка маркетингової стратегії для збільшення кількості відвідувачів та просування на підставі ніші конкурентів;
 • проектування із формуванням структури сторінок, створення логічних блоків, які розробляються спільно із замовником;
 • розробка сучасного інтерфейсу користувача, який повинен відрізнятися від конкурентів і бути зручним для користувача;
 • проведення професійного інжинірингу з використанням затверджених прототипів, макетів, сервісної частини ресурсу для отримання якісного технічного продукту адаптованого для користувачів;
 • створення SEO для організації пошукової оптимізації та виведення ресурсу до списку верхніх рядків пошукових запитів;
 • тестування, яке дозволяє перевірити працездатність системи та усунути несправності;
 • забезпечення технічної підтримки, запобігання вірусним атакам і коректній роботі сайту 24/7.

Функціонування інформаційних порталів дозволяє заощаджувати час та кошти. Користувачі можуть вирішити багато питань онлайн, а роботодавці скорочують витрати на утримання співробітників. Незалежно від того, що потрібно розробити корпоративний сайт або освітню платформу, важливе завдання програмістів створити умови для розширення цільової аудиторії: збільшити кількість клієнтів, додати зручні платіжні системи, забезпечити зручні способи замовлення і доставки. Організація довірчої комунікації, надання інформації про компанію, дозволяє збільшити рівень довіри користувачів.

Створений нашою студією веб-сайт "під ключ" працює цілодобово, користувачі в будь-який час дня та ночі можуть виконувати запити та операції. Від впровадження нових можливостей, програм лояльності, створення практичних та простих інструментів зростає кількість клієнтів, які приходять на сайт.

Які переваги має процедура створення порталу?

Якщо ви бажаєте замовити розробку порталу з нуля, рекомендуємо звернутися до Web-студії Moveiton. Наша спеціалізація – це веб портали різного призначення.

Кожен клієнт при замовленні отримує такі переваги:

 • грамотно продуману концепцію;
 • унікальний проект;
 • індивідуальний підхід до створення порталів специфічного призначення (державні та медичні майданчики);
 • додавання інтегрованих систем для розширення сфери використання ресурсу;
 • розширення функціоналу;
 • постійне оновлення контенту;
 • мультимовність;
 • надання офіційної гарантії розробників.

Точна вартість готового проекту погоджується попередньо із замовником. Якщо ви бажаєте замовити створення порталу, ціна на кожен вид ресурсу буде відрізнятись. Після того, як фахівець зрозуміє вимоги клієнта, він може розрахувати вартість проекту, виходячи з його складності, витраченого часу та залучення трудових ресурсів.

Залишіть заявку на нашому сайті, наш менеджер зв'яжеться з вами. Ми завжди готові допомогти взяти участь у створенні корисних та практичних ресурсів для користувачів, щоб веб портал міг функціонувати правильно та без збоїв. 

Веб-портали, Веб-студія Moveiton

Веб-портали

Ми займаємося розробкою веб-порталів b2b і b2c напрямки: фінансові портали, міські портали, портали нерухомості, сервісні та внутрішні портали компаній.

від 10 000$
Що ви отримаєте
Концепцію проекту

Проаналізуємо ваших конкурентів, знайдемо за допомогою чого виділити саме ваш проект.

Унікальний дизайн

Розробимо сучасний дизайн з нуля, спеціально під ваш проект.

Правильну верстку сайту

Адаптивну html верстку сторінок сайту, що відповідає всім сучасним вимогам.

Зручну систему управління

Просту і в той же час зручну CMS, функціонал якої написаний під ваш проект.

Офіційну гарантію

Баги і помилки, зроблені з нашої вини - будуть виправлені швидко і безкоштовно.

Обслуговування та підтримку

Можливість звертатися за будь-якого рівня доробками і модернізаціями.

Безкоштовна оцінка вашого проекту

Розкажіть нам про проект який ви би хотіли створити або розвивати, а ми в свою чергу розкажемо якими можуть бути його бюджет та терміни розробки.

Чому замовники обирають саме нас
Технології та якість послуг

Завдяки нашому досвіду в розробці масштабних проектів ми маємо велику кількість власних розробок та технологій.

Фіксована ціна та дедлайни

Ніяких прихованих платежів та зірваних термінів, оговорена ціна та строки фіксуються в договорі зі штрафними санкціями, в разі нашого порушення.

Робота за офіційним договором

Ми надаємо наші послуги тільки офіційно, через ФОП. Ви можете бути впевнені, що ваш проект точно буде розроблено вчасно та якісно.

Всі послуги в одному місці

Пропонуємо великий обсяг послуг для бізнесу, від розробки сайтів – до реклами проекту та його подальшої підтримки.

Офіційна гарантія

Гарантуємо якість кожної наданої нами послуги за договором. Помилки, які стались з нашої провини – ми усуваємо навіть після закінчення офіційної гарантії.

Персональний менеджер проекту

Надаємо менеджера, який буде радий проконсультувати Вас з будь якого професійного питання.

Серед наших клієнтів
<strong>Отримати консультацію</strong> прямо зараз, в Telegram